mineral makyaj tozlarından
en iyi şekilde yararlanın

Amazing Base (Toz) ve PurePressed (Sıkıştırlımış) Uygulaması

Dördü bir arada pudra, fondöten, kapatıcı ve güneş koruması olan baz ürünlerimiz ile ilgili nerdeyse yok denilecek kadar az şikayet almamıza rağmen aşağıda yanlış uygulama sonucu oluşmuş bazı sıkıntılara değinmek istedik.

Genelde bu tarz şikâyetler bir iki dokunuş ile hemen düzelecek konular oluyor. Klasik Makyajdan Mineral Makyaja geçerken müşterilerimiz bazı uygulama hataları yapabiliyorlar. Bunlardan biri de cildin kusurlarını kapatmaya çalışırken oluyor. Klasik makyajda pudranın kapatıcı etkisini elde etmek için çok ürün kullanmak gerekirken Mineraller de bunun aksine daha az kullanmak gerekiyor. Bunun nedeni de klasik makyajların doldurucu madde talk içermesinden kaynaklanır. Sonuç almak için çok sürmek gerekir.

Bizim bazlarımız doldurucu içermez ve aksine saf mineral içerirler ve dolayısı ile azı yeterli olur! Ama sakın dert etmeyin bu geçiş aşaması biraz deneyim ve uygulama ile hemen halloluyor. Ayrıca diğer bir uygulama sorunu da ürünlerimizi başka fırça ile uygulamaya kalkınca yaşanabiliyor. Bu yüzden her bir ürün için özel tasarlanmış fırçamız vardır. Bunun nedeni sadece satış için tasarlanmamıştır çünkü görüyoruz ki doğru fırça ile gözle görülür sonuçlar yadsınamaz derecede fark yaratıyor.

Ayırca pudralarınızı sürmeden önce en önemli konu cildi hazırlamaktır. Bu yüzden bazlarımızı kullanmanda önce cildin zeminini hazırlamak için makyaj altı bazı da kullanmayı da sakın ihmal etmeyin.

Çok fazla parlama oluyor

Bunun için size sunabileceğimiz iki ürünümüz var– Smooth Affair ve Absence. Bu iki ürün aynı zamanda ciltte parlaklığı önler ve kapatıcı için mükemmel bir zemin sağlar. Smooth Affair primeri mineralleri uygulamadan evvel gözenekleri ve ince çizgileri yumuşatmak için idealdir.
Absence ise daha yağlı ciltlerde aynı amaçla kullanılmaktadır. Zemini hazırladıktan sonra da fırça veya sünger ile PurePressed (sıkıştırılmış) veya Amazing Base (Toz) sürün. PurePressed sıkıştırılmış pudramız daha yağlı ciltler için o yüzden daha mat bir görünüm istediğiniz zaman seçin. Amazing Base ise çok daha kuru ciltler için idealdir. Her iki durumda da önemli bir ipucu daha; minerallerinizi sürerken onlarla fazla oynamayın.
Çünkü çok fazla oynamak mineralleri birbirlerine tutunmasını önler ve içlerinden parlak parçaların öne çıkmasına olanak sağlayarak ciltte bir parlaklığa neden olur. Bu durumdan mineralleri kat ve kat uygulayarak ve aşağıya doğru fırça ile sürerek kaçınabilirsiniz. Cildiniz istediğiniz kapatıcılığa gelince sürmeyi bırakın.
Unutmayın az her zaman daha iyi. O yüzden önce bütün yüz bölgesine aynen bir duvarı boyar gibi bir kat sürün, biraz bekleyin ve sonuç sizi mutlu etmişse sprey aşamasına geçin ya da bir kat daha sürün. Bu şekilde istediğiniz kadar kat yapabilirsiniz.

Gözenekleri ve ince çizgileri belirginleştiriyor

Daha sonrasında muhakkak mükemmel özelliklere sahip fiksleyici nemlendirici spreylerimizi sıkmayı sakın ihmal etmeyin. Spreylerimiz aynı zaman da ürünleri ıslak kullanmanız için mükemmel bir olanak sağlar.
İster sıkıştırılmış, ister tozları olsun eğer arzu ederseniz onları anında ıslak bir fondötene çevirebilirsiniz. Pudralarınızı ıslak kullanmak istediğiniz de parmak uçlarınızı veya süngerinizi kullanabilirsiniz.
Bu arada sünger konusunda da çok seçici olmanız gerekir. Piyasada ki diğer bütün süngerler mineraller için tasarlanmamıştır ve ciltte rahat kaymazlar. O yüzden bizim Flocked Sponge dediğimiz süngerimiz ıslak ve kuru kullanımlar için idealdir.
Özellikle daha fazla kapatıcılık gerektiren kuru uygulamada da bu süngeri kullanmanızı tavsiye ederiz. Pudra sonrası gözlerin altında çizgiler belirgin hale gelmiş ise bir pamuk parçasını ıslatıp problemli bölgeye sürerek silin ya da nemlendirici sürün. Minerallerinizi sürdükten sonra nemlendirici sürmekte hiçbir problem yoktur.

Yanlış Renk

Pudra uygulamalarında karşılaşılan diğer bir sorun ise renk seçiminden kaynaklanmakta. Pudranızın renginiz muhakkak gündüz ışığında seçmeye özen gösterin. Gündüz ışığından çene çizgisine uygulayın ve boyun arasında çok fazla renk farkı olmamasına özen gösterin.
Ayrıca bizim ismimiz mineraller ile ünlenmişse de bunun yanı sıra Anti Aging Fondöten Likit Mineraller ve çok amaçlı BB Kremlerimizin yeri de bambaşkadır. Onları da diğer sayfalar da incelemeyi ihmal etmeyin. Hangisini bazımızı seçerseniz seçin bizim ve kendiniz için mutlaka eğlenin!