Ürün Testleri

Kozmetik sektöründe zorunlu testler ve gönüllü testler vardır. Her iki testide yapıyoruz. Jane Iredale size mümkün olan en kaliteli ürünleri sunması nedeni ile , birçok kozmetik firmasının yapmadığı gözenekleri tıkayıp siyah nokta yapan ya da ışığa karşı duyarlı olup olmadığı gibi testleri gerçekleştiriyor. Güvenliğiniz bizim için önemli.

Bir şeyi asla yapmıyoruz!
Ürünlerimizi test etmek için hayvanları kullanmıyoruz. Bu konuda bize güvenebilirsiniz...

Jane
Sun protection

korunarak güzelleşin

Güneş Koruyucu - SPF (UVA ve UVB Koruması)

Jane Iredale, hem ABD FDA (Gıda ve İlaç İdaresi) hem de uluslararası gereklilikler ve test metodolojileri ile uyumlu olarak UVA ve UVB koruması açısından etkinliğini belirlemek için güneş koruyucu ürünlerinin kapsamlı testini yapmaktadır.

ABD FDA (Gıda ve İlaç İadresi)

Jane Iredale güneş koruyucu ürünleri her zaman mükemmel UVA ve UVB korumasına sahiptir ve UVB korumasına bağlı olarak bir ürünün UVA korumasını ölçen yeni ABD FDA final güneş koruyucu kuralı “Geniş Spektrum” testini geçmiştir.

Sadece Broad Spectrum testini geçen ve 15'ten fazla SPF'ye sahip olan güneş koruyucu ürünleri “Geniş Spektrum” olarak etiketlenebilir ve ek kullanım iddiaları yapabilir: “diğer güneş korumayla birlikte kullanıldığı takdirde cilt kanseri ve erken cilt yaşlanması riskini azaltır.”

Jane Iredale güneş koruyucu ürünleri, güneş kremi yüzme ya da terleme sırasında 40 ya da 80 dakika boyunca etkili kalırsa, sadece “Su Direnci” iddialarına izin veren yeni nihai kural uyarınca su dirençleri açısından test edilmiştir. Yeni test teknikleri, tüm güneş koruyucu ürünlerimiz için 40 dakikalık bir tanımlama ile sonuçlandı.

Uluslararası

Jane Iredale güneş koruyucu ürünleri aynı zamanda AB (Avrupa Birliği) ve JCIA (Japonya Kozmetik Sanayicileri Birliği) tarafından oluşturulanlar dahil olmak üzere çeşitli uluslararası gereksinimlere, test metodolojilerine ve derecelendirme sistemlerine göre test edilmektedir.

AB gerekliliklerine göre yaptığımız testler, güneş korumasının UVA ve UVB korumasının en az 1 ila 3 oranında sağlandığını belirten bir “UVA / UVB” iddiasıyla sonuçlandı. Dolayısıyla, örneğin, 30 UVB SPF'si olan bir ürün, 10 UVA derecesini gerektirir.

JCIA PA derecelendirme sistemi (“UVA Koruma Sınıfı” olarak da bilinir) güneş koruyucuların UVA ışınlarına karşı koruma derecesini yansıtır. PA derecelendirme sistemi, en düşükten en yüksek UVA korumasına işaret etmek için bir PA +, PA ++, PA +++ değerini belirtir. Etiketin sahip olduğu artı semboller, güneş koruyucu UVA ışınlarına karşı daha fazla koruma sağlar. PA derecelendirme sistemine göre yaptığımız testler, diğer tüm güneş koruyucularımız için Powder-Me SPF ve PA ++ derecelendirmesi için bir PA +++ derecesiyle sonuçlandı.

Güneş Koruyucu Araçların Testleri

SPF ürünlerimizin her partisi, içerdiği güneş koruyucu aktif maddenin, Titanyum Oksit ve / veya Çinko Oksit, belirtilen miktarda mevcut olduğundan emin olmak için test edilir.

Kararlılık Testi - Tarihe veya PAO'ya Göre En İyi (Açıldıktan Sonra Dönen)

Tüm ürünlerimiz, bir ürünün raf ömrünü ölçen çeşitli testler içeren stabilite testine tabi tutulmuştur. Bu sınama, bir ürünün "en çok kullanılan" tarihini veya PAO veya Açılıştan Sonra Açılış tarihini belirlemeye yardımcı olur.

Raf ömrü 30 ay veya daha az olan ürünler arasında “en iyi kullanılmış” tarih bulunur. Şu anda, “en çok kullanılan” tarihi taşıyan tek Jane Iredale ürünleri, Nemlendirici Spreylerimizdir.

30 aydan fazla raf ömrüne sahip ürünler, ürünü açtıktan sonra tüketicinin ürünü en uygun performansta kullanmasını beklediği ay sayısı olan PAO veya Dönem Sonrası Açılışını içerir. PAO, PAO sembolü, açık bir kavanoz ve ürün içeriklerinin kullanım ömrü ile aylarca gösterilir (“M” ile gösterilen bir sayı ile gösterilir).

Dermal İritasyon ve Sensitizasyon Testi

Bu, ürün başına 50 kişi üzerinde yapılan bir duyarlılık testi. Bu, hassasiyeti ve duyarlılığı test eden iki fazlı testtir. İlk aşamada, test bir hafta içinde aynı denek üzerinde üç kez tekrarlanır. Ondan on dördüncü güne mola verilir ve ardından ardı ardına üç gün boyunca yama testi yapılır. 24 saatlik değerlendirme ve 48 saatlik değerlendirme vardır. Her durumda, ürünlerimizle test edilmenin sonuçları olumsuzdu. Herhangi bir ürüne duyarlılık kaydedilmedi.

PET - koruyucu etkililik testi

Ürünün koruyucu sisteminin mikroorganizmaların büyümesini durdurmak ve engellemek için etkinliğini kanıtlamak amacıyla her ürüne Koruyucu Güç Testi olarak da bilinen Koruyucu Etkinlik Testi yapılmaktadır. Bir laboratuvarda, ürünün koruyucuları, çeşitli bakteri, maya ve küf de dahil olmak üzere mikroorganizmaları ürüne sokarak zorlanır. Bir süre boyunca, organizmaların hayatta kalmasını belirlemek için farklı aralıklarla numuneler test edilir. Ürünlerimizin test edilmesi tamamlandığında, mikrobiyal aktivite tespit edilemez

Gereksizlik (Gerekli olmayan)

Jane Iredale ürünleri PETA tarafından vahşet içermez. Bunun ne anlama geldiğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen sitemizdeki sayfamızı ziyaret edin.

Gözenek Tıkama Testi

Dudak ve göz makyajı dışındaki tüm ürünlerimiz, komedogenisite testine tabii tutulmuş ve komedojenik olmadığı gösterilmiştir. Komedojen olmayan ürünlerin gözenekleri tıkama ve akneye neden olma ihtimali daha azdır ve hassas ciltler için daha uygundur

Ağır Metallar

Ağır metaller çevrede her yerde bulunur ve doğal olarak kayalarda, toprakta ve suda bulunur ve bu nedenle kozmetikte kullanılan mineraller, pigmentler ve diğer hammaddelerde bulunabilir. Laboratuvar koşullarında düzgün bir şekilde işlendikten ve saflaştırıldıktan sonra bile, eser miktarlarda bilinen çok düşük miktarlar, bu bileşenler veya ürünler içinde hala tespit edilebilir. Testler, ağır metalleri çok düşük seviyelerde ve kullanılan laboratuvara, kullanılan teknolojiye ve test edilen materyale bağlı olarak tespit etmemizi sağlar, bunlar milyon başına parça veya milyarda parça olarak ölçülür. 1 ppm'lik bir saptama, toplam ürün formülünün%10001'ini temsil edecektir.

Tüm ürünlerimizi Cıva, Arsenik, Kurşun ve Kadmiyum için test ediyoruz. Herhangi bir eser miktarda ağır metal tespit edilirse, uluslararası kamu sağlığı kuruluşları tarafından tavsiye edilen kozmetikler için izin verilen seviyelerin altındadır.

Parçacık Boyutu

Tüm minerallerimizi laboratuvar koşullarında test ettik. Sonuçlar, ürünlerimizin hiçbirinde nano boyutunda mineral bulunmadığını göstermektedir.

Sonuç

Jane Iredale, bir kozmetik üreticisi olarak gerekli olmayan testleri gerçekleştirdi, ancak bunu, mümkün olan en yüksek kalitede ürün yelpazesi sunmaya inanması nedeniyle yaptı.