EYELINER TAKTİKLERİ: KEDİ GÖZÜNÜ NASIL YAPARSINIZ?
MAKYAJ DERSLERİ
Göz uygulamaları arasında şüphesiz Eyeliner, uygulaması ve ustalaşması en zorudur. Ama bununla beraber kuyruklu Eyeliner yaratmak için de en uygun ürün kalem yerine Eyeliner’dır. Ne zaman bir makyaj uzmanına rastlasak ilk ve en çok sorduğumuz soru “Kedigözü” veya diğer adıyla “Kuyruklu göz” çizgisini nasıl bu kadar muntazam yapıyorsunuz oluyor. Bu mükemmel çizgiyi çizmek için yoksa cetvel veya bant ya da bilinmeyen bir araç mı kullanıyorsunuz diye sormaktan da alamıyoruz kendimizi… Şükürler olsun ki o araçların hiç birine ihtiyacımız yok. Sizler de aşağıda verdiğimiz taktikler ile Eyelinerınızı dilediğiniz gibi çizebileceksiniz.


Yeni başlayanlar için ideal
Eyeliner uygulamalarında en büyük sorunlardan biri de genelde fırça seçmektir. Fırça seçimi en önemli konudur. Fakat ürünlerimizden Mystikollar ve Likit Eyeliner’larımız ile fırça seçiminde bulunmak zorunda kalmayacaksınız. Kendi içinde ki profesyonel fırçası sayesinde Eyelinerınızı mükemmel şekilde uygulama yapmanıza olanak verecektir. Son dönemlerde moda olan Gel Eyeliner kullanmak isterseniz de onun içinse özel tasarımlı Angle Eyeliner fırçamız size yardımcı olacaktır.

Ne yapmamalısınız? Gözünüzü kırpmayın.
“İlk yapılan hatalardan biri genelde göz kırpmak oluyor. Hangi yaşta olursanız olun ister 17 veya 70 gözün kapalı olması baskı yaratabilir ve dolayısı ile bu baskıda gözümüzü kırpmamıza ve dolayısı ile yamuk bir çizgiye neden olur."

Tek adımda kuyruk yapmayın.
Kedi Gözü veya Kuyruk 4 ila 8 arasında fırça darbesi ile gerçekleşir. Buda fırça ile ne kadar rahat olduğuna bağlıdır. Hataları azaltmak için kısa kısa sürerek devam edin.

Cildi çekiştirmeyin.
Eyelinerınızı göz kapağınızı çekiştirdiğinizde sürerseniz bıraktığınızda yamuk bir çizgi ile karşılaşırsınız.

Mükemmelliği aceleye getiremezsin.

Eğer geç kalmış iseniz bu uygulamayı es geçin.

Doğru Şekilde Nasıl Eyeliner Sürebilirim.
Yapılmaması gerekenleri bildiğinize göre şimdi yapmamız gerekenlere bir bakalım.

1.ADIM: Çeneni hafifçe yukarı kaldır fakat göz kapağını komple kapamadan hafif aşağıya bakıyor olman gerek.

2. ADIM: İlk olarak gözün dış köşe kısmına kuyruğunuzu çizin. Fazla uzatırsanız bir pamuk çubuğu ile uzunluğu silebilirsiniz.

3. ADIM: Ondan sonra dışarıdan içe doğru kirpik diplerinden çizgiyi küçük adımlar ile sürerek devam edin. Bu sayede birikmesini ve kalın bir çizgi olmasını önlersiniz. Eğer ekstra yardıma ihtiyacınız olursa önce kalem sürebilir ve ondan sonra üzerinden Eyeliner ile geçebilirsiniz.

4. ADIM: İki gözde de istediğiniz eşit çizgiyi elde ettikten sonra tekrar gözün dış kısmına geçebilir ve arzuladığınız kalınlığa ulaşıncaya kadar devam edebilirsiniz. Angle Eyeliner fırçası ile üzerine aynı renkte far sürerek Eyelinerınız gün boyu daha kalıcı yapabilirsiniz.


Ne Zaman Ne Kullanmalı: Krem veya Likit Eyeliner’mı Kalem mi? Eyeliner gerçekten mükemmel bir ürün olmakla beraber bazen başka formüllerin kullanımı daha kullanışlı olabilir. Aşağıda bu konuya dair bazı öneriler yer almakta.

Alt kirpiklerini çizerken, KALEM KULLAN. Alt kirpiklere Eyeliner uygulamak biraz sert olabilir. Onun yerine tam alt kirpiklerin üstüne kalem veya far sürerek ve yayarak istediğiniz yoğun gözleri daha başarılı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Gece için yoğun gözler istiyorsan, JEL, MYSTİKOL VEYA LİKİT KULLAN. Koyu ve vurgulu gözleri yukarıda ki Eyelinerları kullanarak yaratabilirsiniz ve aynı zamanda da kalıcılığı daha fazla olacaktır. Özel gecelerde bu denli Kedi Gözü görmemizin nedeni de budur!

Gözleriniz daha küçük veya gözleriniz çukur, ya da ince çizgiler var ise, KALEM KULLANIN. Sert hatlı çizgiler bu durumlarda gözlerin daha küçük görünmesine neden olur. Bu durumlarda daha yumuşak odaklı kalem uygulamaları idealdir. Kirpiklerin etrafında derinlik katarken gözleri kapatmaz.

Tekrar, Mükemmel Yapar!DİĞER ÖNERİLER

INSTAGRAM
#janeiredale ile paylaşımını yap sen de burada görünme fırsatınız yakala!
online alışveriş
için tıklayınız