NEDEN MİNERAL MAKYAJ?
JANE’DEN SON HABERLER
MAKYAJIN’DA SAĞLIKLI OLANI VAR


Sağlıklı makyaj deyince artık akla Mineral Makyaj geliyor, neden ?
Bunun pek çok sebebi olmakla beraber, en önemli nedenleri arasında minerallerin cildi besleyici ve yatıştırıcı özelliğe sahip olması vardır. Örneğin Titanyum Dioksit ve Çinko Oksit gibi mineraller, pek çok cilt rahatsızlığında da yatıştırıcı madde olarak kullanılır. Mineraller cansızdır ve cansız oldukları için kesinlikle bakteri barındırmazlar. Eğer bir ürünün tamamı minerallerden oluşuyorsa, bakteri oluşumunun önlenmesi için (raf ömrü, bozulmaması v.s.) kesinlikle koruyucuya ihtiyacı yoktur. Örneğin organik ile minerali ayıran en büyük özellikte budur. Organik maddeler canlı olduğu için bakteri barındırabilirler ve bu yüzden koruyucu maddelere ihtiyaç duyar ya da kullanım ömürleri çok kısa olur.

Klasik makyaj markaları ile jane iredale Skin Care Makeup™’ı ayıran farklar neler?
Klasik makyaj markaların birçoğu pudralarında ürünü doldurucu madde olan talk kullanır. Aynı zamanda boya maddesi olarak petrol’den elde edilen FD&C boya, kimyasal koruyucu ve parfüm vardır. Bu maddeler ciltte hassasiyet, siyah nokta ve dolaylı olarak güneş lekelerine sebep olabilir. jane Iredale Skin Care Makeup™ , renkli bakım olarak geçmektedir. İsminden de anlaşıldığı gibi aynı zamanda bakım sağlar.Klasik makyajda ise sadece renklendirme mevcuttur. Jane iredale’in pek çok ürünü de Amerika’da Cilt Kanser Birliği ‘Skin Cancer Foundation’ tarafından önerilmektedir.

Mineral makyajı hassas ciltler ya da akneli cilt gibi problemli cilt tipleri kullanabilir mi?
Tabii ki Jane iredale, ürününü tasarlarken, özellikle bu konu üzerinde durmuştur. Cildin sağlığı Jane iredale için en önemli konudur. Bu nedenle ürünlerinde ciltte hassasiyete sebep olabilecek bütün maddeleri elemiştir.

Bunun yanı sırada her cilt tipine uygun yan ürünler tasarlamıştır. Lekeler,sivilceler ,göz altı sorunları gibi spesifik sorunlar içinde özel ürünleri bulunmaktadır.Örneğin Dissapear ve Zap&Hide sivilceleri kapatırken aynı zamanda da sivilceyi kurutucu ve bakteriyi önleyici etken maddeler içermektedir. Tüm cilt tiplerine ve cilt problemine uygun ürünümüz bulunmaktadır. Jane’nin amacı problemi kapatıp örtmek değil kapatırken de iyileştirmektir.

jane iredale, Dermatologların, Plastik Cerrahların tavsiye ettiği bir makyaj olarak biliniyor. Bunun sebebi nedir?
Başlıca nedeni Jale’nin cilde zarar verici etken maddeleri kullanmadan sadece cildi destekleyen maddeler ile ürünlerini üretmesidir. Bay ve Bayanlar çeşitli cilt problemleri yaşarlarken aynı zamanda günlük hayatlarına devam ederler tabi bu esnada da güzel görünmek isterler. Fakat bu esnada kullandıklarımıza dikkat etmez isek cildimizi bir taraftan düzeltirken diğer taraftan da bozabiliriz. Doğa’da minerallerin bir kısmı ilaç etken maddesi olarak da kullanılır. Cilt üzerinde yatıştırıcı etki gösterirler, minimum alerji riski taşırlar. Cildi kurutmaz, tahriş etmez aksine sakinleştirir ve cildin düzelmesine yardımcı olur. Yağsızdırlar, kesinlikle siyah nokta oluşumuna neden olmazlar. Mineraller hareketsiz olduğundan bakteri ihtiva etmezle . Görünüm olarak ise şeffaf, pürüzsüz, makyajsız gibi bir görünüm sunarlar.

Her mineral makyaj aynı kalitede midir?
Tabii ki aynı değildir. Aynen vitaminler gibi minerallerinde elde edildiği sınıf ve kaliteler vardır. Minerallerin sınıf ve kalitesinde ki seçim üreticinin tercihidir. Mineraller üretici tarafından tedarik edildikten sonra daha farklı işlemlerden geçerek, inceltilebilir veya gerekli SPF’ye ulaşmaları sağlanır. Bu sebepten her mineral makyaj aynı değildir.

jane iredale, minerallerini ,vitaminlerini farmasötik sınıf ve kaliteden seçtiğinden, minimum alerji riski taşır, cildi kurutmaz, tahriş etmez aksine yatıştırır ve sakinleştirir.DİĞER ÖNERİLER

INSTAGRAM
#janeiredale ile paylaşımını yap sen de burada görünme fırsatınız yakala!
online alışveriş
için tıklayınız